Van’daki sürücülere güzel haber! en iyilerine ödül var

Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası ile Vangölü Aktivistleri Derneği arasında” En iyi sürücüyü sen seç!” kampanyası başlatıldı.

Kampany17309023_777343019096973_2050528148026643945_na ile ilgili olarak Odalar İş Merkezi’nde bulunan Van Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda basın açıklaması yapıldı.

 

İlk açıklamayı Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Emin Tuğrul yaptı.

 

Proje için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Tuğrul, şunları söyledi:

 

“Böyle bir proje gerçekleştirdikleri için Vangölü Aktivistleri Derneği’ne teşekkür ediyoruz. Böyle bir protokol imzaladılar. Bugüne kadar hep şikayetler geliyordu, şoförlere cezalar veriyorduk, işten çıkarıyorduk ama sağ olsun hocamız bize geldi, böyle bir projesinin olduğunu söyledi. Memnuniyetle karşıladık. Bu konuda kendisine teşekkür ediyoruz.”

 

-CEZA YERİNE ÖDÜL

Şimdiye kadar hep cezalar verdiklerini, ancak ödül vermediklerini ifade eden Tuğrul, şöyle dedi:

 

“Projenin içeriği de ‘En iyi sürücüyü sen seç’ şeklindedir. Yanlış yapan sürücülere ceza veriyoruz ama bunun yanında hata yapmayan, halkla ilişkileri düzgün olan şoför arkadaşlarımız var, bunlar bir kenarda durup bekliyordu. Biz bundan sonra hata yapanları yine cezalandıracağız ama hata yapmayan arkadaşlarımıza da ödüller vereceğiz. Ve bu ödüllendirme sayesinde inşallah bundan sonra hata yapan arkadaşlarımız daha düzgün hareket ederler. Ayda bir olacak ve bunları vatandaş seçecek, ayın şoförü plaketini takacağız, ömür boyu taşıyacaklar”

 

AMAÇ, TRAFİĞİ YAŞANIR KILMAK

 

Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel de yaptığı konuşmada, amaçlarının trafiği rahatlatmak olduğunu söyledi.

 

Van’ın trafikte zor günler yaşadığını ifade eden Özer, şöyle konuştu:

 

“Van trafikte çekilmez günler yaşıyor. Yollar 20 sene önce de aynıydı şimdi de aynı ama gittikçe nüfus artıyor, araç sayısı artıyor. Biz de dedik trafiği çekilir hale getirmemiz lazım, agresif araç kullanımları var, kurallara uyulmuyor. Bir kampanya başlatalım dedik. Şoförlerimizi ödüllendirelim dedik. Trafiği biraz yaşanır kılalım. Sürücülerin tümü bu kampanya dahilinde olacaktır. Bunu halk seçecektir. Biz de dernek olarak, ödül olarak bir katkı sunmak istiyoruz. Yemekli bir toplantı şeklinde ödülleri, plaketleri vereceğiz. Van’ın yöresel yemekleri. Trafikte geçirdiğimiz zaman da çok fazla, inşallah bundan sonra sürücülerimiz daha dikkatli olur, birbirlerine saygılı olurlar yol verirler.”

 

KAMPANYA NASIL OLACAK?

 

Başlatılan kampanya çerçevesinde vatandaşlar iletişim adreslerine, sosyal medya veya mail üzerinden video ve fotoğraflar gönderecekler. O ayın en iyi şoförü, bu gönderiler doğrultusunda belirlenecek. Her ayın sonunda ödüller verilecek.

Fikrinizi söyleyin

E-Posta Hesabınız Yayınlanmayacaktır.